بستن کبوتر

جعبه ای که جهت ثابت نگه داشتن کبوتر رو بهتون نشون دادم حتما یادتون هست

به دوست هندیم نشون دادم

گفت ما در هند برای ثابت نگه داشتن کبوتر واسه درمان و هر کار دیگه ای از دو تا نخ استفاده میکنیم

یکی برای بستن پا و یکی بستن بال

خداییش بعد از بسته شدن کبوتر؛ کبوتر با یک تیکه گوشت بی جان هیچ فرقی نداشت

امیدوارم از این تجربه خوشتون بیاد/ 3 نظر / 697 بازدید
منادی

بادرود محمد آقای خوب ومهربان امیدوارم حالت خوب باشد وسرحال باشی لطفا از دوستانت بپرس که من یک کبوتر حنائی رنگی دارم که نزدیک 6 سال است که درخونه ماست وقبلا نمی دونم کجا بوده این پرنده ناز وبامرام که ماده هم هست از ناحیه معقد دچار عارضه شده یعنی دمل گوشتی سرزده است که نمی گذارد پرنده بخوبی تخلیه کند با مواد ضدعفونی کننده هرروز شستشویش میدهم وسپس مقداری گرد پنسلین می ریزم ولی فایده نکرده چکار باید کرد ممنون میشوم که برایم جواب بدهی اگر خودت اطلاعات داری ویا از دوستانت بپرس البته دوسه تا کتاب خوندم ولی این مورد را نیافتم یاد اور بشوم که دمل راه مدفوع را نبسته بلکه در کنار سوراخ قرار گرفته ومانند چچول بیرون زده است

فریدون

سلام محمد آقا این روش خیلی عالیه. برای مشکل دوست عزیز منادی احتمالا اگر تا حالا با خشک کننده نتونستی این غده یا دمل گوشتی را از بین ببری میبایست توسط جراحی برداشته شود البته خودتون این کار را انجام ندهید و حتما یه آدم وارد به این فن و مطلع دست بکار بشه . چون غده اگه ریشه داشته باشه با خشک کننده از بین نمیره و باید جراحی صورت بگیره.

فریدون

سلام. چند دلیل ممکنه برای ایجاد بیماریهای چشمی دخیل باشه. بادر نظر گرفتن اینکه کبوترای سفید نسبت به سیاهی بیشتر آسیب پذیر هستند و این نکته درمورد انسانها نیز مصداق دارد.اگه این کبوترایی که عنوان کردی باهم نسبت داشته باشن دیده شده که یه تبار کفتر داخل یه گنجه همگی دچار بیماری شدند و گاهی همگی ازبین رفته اند.با در نظر گرفتن این مطلب اگه درگیری فیزیکی کبوترا با هم و نوک زدن به چشم هم رو در نظر نگیریم موارد زیر : آلودگی فضای گنجه از لحاظ نظافت روزانه یا هفتگی / حساسیت به نوع دان که باید در فضای قرنطینه نوع دان را برای مدتی عوض کنی / باقیماندن عفونت نوعی بیماری داخلی که عارضه چشمی رو باعث میشه و .... را نام برد. اول اینکه این چند تا حیوون رو از بقیه جدا کن و دان اونها رو برای مدتی تغییر بده از نور آفتاب بهره کافی ببرند.خشک کننده براشو ن استفاده کن تا اگه عفونت داخلی دارن از بین بره و دارویی که برای 4 روز استفاده کردی و هیچ اثری نداشت حتما ادامه نده ... اگه تونستی یه چند تا عکس از چشم اونها تو سایت بذار.